PLAN AUDYCJI MUZYCZNYCH DLA PRZEDSZKOLI.


Agencja Artystyczna "METRUM-FORTE" prowadzi działalnosć dydaktyczna na terenie przedszkoli w zakresie poznawania budowy instrumentów muzycznych, historii muzyki, nauki piosenek oraz ogólnego umuzykalnienia dzieci.

Dzięki pozyskaniu sobie ogromnej sympatii ze strony dzieci oraz grona pedagogicznego agencja nasza może poszczycić się l0-letnia współpraca z ogromna iloscia przedszkoli na terenie południowej Polski. Dzięki ciekawie prowadzonej konferansjerce pełnej zabawy i tańca oraz wysokiemu artystycznemu poziomowi wykonujacych muzyków zawsze mile witana jest w przedszkolach.
Roczny cykl audycji muzycznych obejmuje dwa lub trzy spotkania z dziećmi. Do chwili obecnej zostały opracowane audycje o następujacych tematach:

AUDYCJA Nr 1

"Poznawanie i budowa instrumentów oraz historia ich powstawania".W trakcie trwania audycji prezentowane sa możliwosci techniczne skrzypiec oraz trabki ze szczególnym omówieniem ich budowy, sposób wydobywania dzwięku, nauka piosenki oraz muzyczna demonstracja. W końcowym etapie audycji następuje koncertowanie muzyków i taniec dzieci.

Fragment audycji można obejrzeć tutaj ---->AUDYCJA Nr 2

"Kolędy, pastorałki oraz muzyka karnawałowa".Zapoznanie dzieci z historia powstawania polskich kolęd i pastorałek, Omówienie kolęd międzynarodowych, jak np. "Cicha noc" oraz kolęd amerykańskich wraz z demonstracja muzyczna. Przybliżenie muzyki karnawałowej z różnych stron swiata (walc, boston, cha- cha, rumba, itp.).

Możliwość spotkania z Mikołajem!!!

Zapraszamy do galeri --->

Fragment audycji z mikołajem można obejrzeć tutaj ---->


AUDYCJA Nr 3

"W 60 minut dookoła swiata".


Prezentacja i omawianie najbardziej charakterystycznych utworów pochodzacych z różnych krajów i regionów swiata.

Fragment audycji można obejrzeć tutaj ----> buttonAUDYCJA Nr 4

"Z biegiem Wisły".


Zapoznanie dzieci z tańcami polskimi - krakowiak, kujawiak, mazur, polonez -oraz melodiami na bazie piosenki biesiadnej, które umożliwiaja łatwy i rozspiewany kontakt z dziećmi.


AUDYCJA Nr 5

"Prezentacja instrumentów perkusyjnych z całego świata".


- W trakcie audycji prezentowane są instrumenty perkusyjne z:
Afryki /SHEKERE/
Ameryki Południowej /OCEAN DRUMM - BĘBEN OCEANICZNY /
z Meksyku / RAINSTICK - RURA DESZCZOWA /
Kuba / CONGA /
Hiszpani / KASTANIETY, TAMBURYNY, JANCZARY / Itd.

- W trakcie audycji dzieci poznają nazwy nut gamy na podstawie piosenki "Alfabet Muzyczny".
- Podczas wspólnej zabawy rozdawane są dzieciom dziecięce instrumenty perkusyjne i wspólnie tworzona jest wielka orkiestra
- Audycja pełna jest śpiewu, muzyki, wspólnej zabawy z instrumentami


AUDYCJA Nr 6

"LATO, LATO CZEKA".


Audycja muzyczna przeznaczona jest na okres letni. Pełna jest piosenek wakacyjnych, letnich, wycieczkowych i zabawowych.
Wspaniale sprawdza się w ogrodzie.Dzieci śpiewają, tańczą w kołach, tworzą pociągi, Itd.


AUDYCJA Nr 7

"Melodie krajów Unii Europejskiej".


Zapoznanie z kultura i zwyczajami poszczególnych państw należacych do Unii Europejskiej oraz prezentowanie charakterystycznych melodii tych państw. Podczas prezentacji muzycznych dużo jest spiewu, tańca i zabawy.


AUDYCJA Nr 8

"4 pory roku w muzyce".


W czasie spotkania omawiane sa pory roku, czym się charakteryzuja, jak zachowuja się zwierzęta, przyroda i o tym spiewane sa piosenki, jak np. Kukułeczka, Lato płynie do nas, Zła pogoda, Ola i liscie, Tak się zachmurzyło, Zima zła, itp. Wspólnym spiewom towarzyszy taniec i zabawa.


AUDYCJA Nr 9

"Zwierzęta w muzyce".Podczas spotkania omawiane jest życie zwierzat, ich sposoby zachowywania się, przygotowań do zimowego snu. Rozmowy na ten temat przeplatane sa piosenkami o omawianych zwierzętach.

Fragment pierwszej audycji można obejrzeć tutaj -->

Fragment drugiej audycji można obejrzeć tutaj ---->
AUDYCJA Nr 10

"Najpiękniejsze melodie bajkowe i basniowe".


Podczas audycji muzycznej skrótowo przypominamy tresć omawianej bajki i prezentujemy najpopularniejsze piosenki pochodzace z niej. Podczas audycji dzieci maja możliwosć tańczenia, klaskania do rytmu oraz wspólnego spiewu z wykonawcami.


Czas trwania jednej audycji wynosi 45 minut.
Agencja Artystyczna METRUM- FORTE gwarantuje swój sprzęt muzyczny, nagłosnienie, dojazd do przedszkola oraz demonstrację muzyczna w wykonaniu dyplomowanych muzyków zawodowych występujacych czynnie na scenach polskich.

Kontakt

Wersja do druku


Projekt i realizacja: Mateusz Kosma